Podsumowanie tegorocznego blogmasu i plany na przyszłość

park, miasto, śnieg, zima, sesja zdjęciowa, autoportret
Jak pewnie zauważyliście, w tym roku nie zdecydowałam się, aby poprowadzić tradycyjny blogmas. Nie lubię powtarzalności, a takie świąteczne wpisy pojawiały się już na moim blogu kilkukrotnie, z racji tego, że prowadzę go już 5 lat. Stwierdziłam więc, że wyłamię się i zrobię coś innego i tym oto sposobem powstał na blogu cykl wywiadów "Świąteczna pogadanka z...".

Pomysł był dość spontaniczny i spontaniczna była jego realizacja. Do całej organizacji cyklu zabrałam się mniej więcej w połowie listopada, było to dość ryzykowne posunięcie, tym bardziej że nie miałam przygotowanej ani listy osób, z którymi chciałabym, aby te wywiady się pojawiły ani co za tym idzie gotowych pytań. Miałam jakiś wstępny zarys w głowie, ale tak naprawdę nie wiedziałam, czy to się uda wszystko spiąć, aby już na początku grudnia ten cykl ruszył. Wiadomo, każdy ma swoje zajęcia, swoje obowiązki, więc nie liczyłam, że będzie zbyt wiele osób chętnych, aby odpowiedzieć na moje pytania, tym bardziej że wywiad miał specyficzną formę. Ba! Ja sama nie wiedziałam, czy dam radę w miarę szybko stworzyć listy pytań dla osób zainteresowanych.

Początkowo miałam w planie, aby "Świąteczna pogadanka z..." przybrała formę 24-okienkowego kalendarza adwentowego, ale zrezygnowałam z tego pomysłu ze względu na wyżej wspomniany ograniczony czas, ale również dlatego, że nie chciałam Was zalać ogromną falą postów. Chciałam, abyście mieli czas je czytać i żeby ta seria była możliwością dla moich gości - zaprezentowania się, a Was - poznania nowych, ciekawych osób czy poznania bliżej już Wam wcześniej znanych osób, ale też, żeby dodatkowo te rozmowy coś do życia wnosiły, aby była jakaś wartość dodana, jeśli zdecydujecie się je przeczytać. Wybrałam do projektu kilkanaście osób z różnych dziedzin życia, takich, do których stwierdziłam, że będzie w miarę łatwo z taką propozycją dotrzeć. Zdarzyło się tak, że na moją prośbę odpowiedziało idealnie 12 osób, 12 dziewczyn. Założyłam, że jeżeli odpisze ktoś jeszcze, być może zobaczy wiadomość później, to ponadprogramowo, ta rozmowa się ukaże nieco później, ale się ukaże.

Forma przeprowadzenia wywiadu była specyficzna, dlatego że do każdej z osób rozsyłałam listę spersonalizowanych pytań. Doszłam do wniosku, że taka forma będzie łatwiejsza pod względem organizacyjnym i bardziej komfortowa zarówno dla mnie, jak i dla osoby, z którą przeprowadzałam rozmowę. Każdy mógł na spokojnie przeczytać listę pytań, zastanowić się i odpowiedzieć. Później oczywiście, kiedy wpis już powstał, każdy miał w niego wgląd i mógł zadecydować czy chce coś jeszcze dodać, być może coś zmienić. Powiem Wam, że jestem ogromnie wdzięczna dziewczynom, że zgodziły się wziąć udział w projekcie i udzielić odpowiedzi na moje pytania. Zdaję sobie sprawę z tego, że to nie było łatwe zadanie również dla nich.

W ostateczności pojawiło się 7 rozmów:
14 grudnia z Adą Zet
 
Jeszcze raz, jeśli czytacie to dziewczyny, to Wam serdecznie dziękuję za udział i mam nadzieję, że nasze rozmowy  będziecie miło wspominać. Z tego co widziałam, czytelnicy bloga przyjęli Was wszystkie bardzo ciepło.

park, miasto, śnieg, zima, sesja zdjęciowa, autoportret
park, miasto, śnieg, zima, sesja zdjęciowa, autoportret

Pod względem różnych akcji rok 2021 był dość owocny, był #instamarzec na moim profilu na Instagramie, był cykl "Świąteczna pogadanka z..." na blogu. Oprócz tego brałam udział w Blogowych Pogaduchach na blogu Pretty Primule i w akcji organizowanej w październiku przez Marzenę z bloga Naturalnie Piękna

Co następne?

Żadnej z tych swoich akcji jak #instamarzec czy "Świąteczna pogadanka z..." w formach, w jakich się w tym roku odbywały kontynuować na pewno nie będę. Jeśli ktoś z Was chciałaby te pomysły wykorzystać u siebie, to ma na to moją zgodę, moje błogosławieństwo. Nie mam z tym żadnego problemu, tym bardziej że takich polecajek profili czy wywiadów jest w Internecie sporo i wszystko zależy tylko i wyłącznie od Waszej kreatywności, od tego jak ten temat ogracie, co dodacie od siebie. 

W przyszłym roku stawiam na dalsze podróże po Lubelszczyźnie, o ile sytuacja pandemiczna mi nie przeszkodzi i dążenie do dokończenia e-booka. Chciałabym, aby ukazał się on pod koniec roku 2022, ewentualnie na początku 2023, by na wakacje 2023 był już gotowy. Dlatego też żadnej takiej akcji czy to na blogu, czy na Instagramie nie będę przeprowadzać. Chcę się skupić tylko na nim. Chcę, aby był dopieszczony, jak najbardziej profesjonalny, pomimo tego, że tworzę go sama od A do Z i jest to mój pierwszy e-book. Jeśli o e-booka chodzi to pewnie też bliżej wydania, będę chciała zasięgnąć opinii jakiejś grupy osób, co o nim sądzą. Wszystkich, których gdzieś tam kojarzę z blogosfery czy z Instagrama mam na myśli, więc pewnie do niektórych z Was dotrze przedpremierowo. To wszystko wyjdzie gdzieś tam w praniu. Co do ceny, pomimo że chcę aby był on wypchany na full to podjęłam decyzję, że będzie on darmowy tak jak obiecałam na początku z ewentualną możliwością wpłaty np. na BuyCoffee.to, jeżeli ktoś zechce mnie dodatkowo wesprzeć. Długi czas się wahałam, ale skoro obiecałam, to tak będzie. Przeanalizowałam też, jak to wyglądałoby od strony prawnej, gdybym go chciała sprzedawać i sporo z tym zachodu. Może po jakimś czasie będzie on niedostępny za darmo i wystawiony na sprzedaż, może powstanie jakiś inny e-book czy inny produkt, ale na razie będzie on darmowy, więc komu się uda go zdobyć to super.

Za to w 2023 roku chciałabym podjąć wyzwanie i zorganizować gdzieś tutaj na Lubelszczyźnie niebanalne spotkanie blogerek, jedyne w swoim rodzaju. Zobaczymy, jak potoczy się to wszystko, jak się życie ułoży. Być może zaproszę kogoś do współorganizacji, a raczej na pewno będę szukać chętnej osoby, ale o tym będę zdecydowanie bardziej myśleć za rok, bliżej 2023. Mówię Wam o tym już teraz, z racji tego, że wiem, że jeśli Wam o tym powiem, to będę do tego celu dążyć, będąc zobowiązana słowem i gdy o tym zapomnę, to być może któraś z Was gdzieś mi tam przypomni, zapuka puk-puk na Instagramie czy w komentarzu na blogu i powie, że coś takiego zapowiadałam.

Pamiętajcie też, że jeśli ktoś z Was będzie chciał zrobić jakiś projekt i będzie potrzebował pomocy, to nią służę. Głowę mam zawsze otwartą na nowe pomysły, więc może uda nam się wspólnie coś fajnego wymyślić, stworzyć. Zawsze znajdę czas, aby z Wami podyskutować.

park, miasto, śnieg, zima, sesja zdjęciowa, autoportret
park, miasto, śnieg, zima, sesja zdjęciowa, autoportret

Skoro już wspomniałam o BuyCoffee.to, to chciałabym przypomnieć Wam o możliwości wspierania mojej działalności na właśnie BuyCoffee.to. Jeśli ktoś będzie chciał wesprzeć mnie kawą, bo będę padała na twarz ze zmęczenia, to może wrzucić zawsze tam do puszeczki jakąś drobną kwotę. 


Przypominam również o możliwości głosowania na mnie w konkursie "Świeć się z Energą 2021" - KLIK. Dziękuję serdecznie za każdy oddany głos ❤ Słyszymy się za kilka dni, wtedy też złożę Wam życzenia.

Komentarze

 1. Trzymam kciuki za spełnienie Twoich planów na przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja w grudniu jakoś nie miałam weny na bloga, podobnie jak w listopadzie.. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kochana, mam nadzieję, że wszystko się poukłada wkrótce i wrócisz na bloga z nową energią :D

   Usuń
 3. Pogadanki były bardzo fajnym urozmaiceniem. Podoba mi się Twoja ambitność . Jestem też niezmiernie ciekawa Twojego e-booka. Chyba nie doczytałam się wcześniej tej nowiny! Super sprawa... A co do spotkania bloggerek na Lubelszczyźnie, cóż za fajny pomysł :)

  Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aby mnie tylko kiedyś ta ambicja nie zgubiła, a o e-booku wspominałam jakoś w kwietniu :D Dziękuję i również życzę Ci zdrowych i radosnych Świąt ❤❤❤

   Usuń
 4. Życzę powodzenia w tworzeniu e-book'a :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Życzę Ci wytrwałości i powodzenia w dążeniu do realizacji Twoich planów ;) Trzymam kciuki

  OdpowiedzUsuń
 6. Amelko życzę Ci powiedzenia w planach jakie sobie założyłaś ma najbliższe dni :) I trzymam za Ciebie kciuki w konkursie! :).

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na najbliższe dni, miesiące a nawet lata ;) Dziękuję, Wesołych Świąt ❤

   Usuń
 7. Ambitne plany i dobrze. Oby wszystkie udało Ci się zrealizować.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajne podsumowanie i ciekawe plany na nowy rok

  OdpowiedzUsuń
 9. Życzę Ci owocnej realizacji wszystkich planów i mnóstwa sukcesów! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ❤ Wszystkiego najlepszego również dla Ciebie ;)

   Usuń
 10. Życzę samych sukcesów w Nowym Roku, oby spełniło się wszystko to co sobie zaplanowałaś :)
  Ja jeszcze nigdy nie robiłam takiego typowego blogmas i w tym roku także, nigdy nie mam na to czasu, a kosmetyki testuję zawsze ;)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i Tobie również życzę wszystkiego, co najlepsze ❤

   Usuń
 11. Trzymam kciuki, dasz radę ze wszystkim ❤

  OdpowiedzUsuń
 12. Oby wszystkie Twoje marzenia poszły zgodnie z planem, trzymam mocno kciuki :) <3

  OdpowiedzUsuń
 13. Te pgadanki to super pomysł- faktycznie po kilku lat tego samego - tzn świątecznych postów - człowiek może być troszkę nimi znudzony zatem całkowicie Cię rozumiem.
  Trzymam kciuki za spełnienie marzeń i życzę zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku ❤

   Usuń
 14. Świetny pomysł z tą świąteczną pogadanką. Świątecznych tekstów na blogach jest od groma i wszystkie takie podobne... Z kolei twój pomysł jest oryginalny :) Widzę, że masz dużo planów. Życzę ci, żeby się wszystkie spełniły i żebyś się nie poddawała. Wiem po sobie, że zawsze są jakieś zawahania w stylu ,,może nie dam rady, może nie powinnam tego robić". Trzeba dążyć i robić to, co się lubi, nieważne jak jest. Trzymaj się :)
  www.brunetkawakcji.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie, na pewno nie raz Was jeszcze zaskoczę ❤

   Usuń
 15. Twój blogmas był naprawdę świetny, super pomysł z tymi wywiadami i podziwiam, że dałaś radę to ogarnąć w tak krótkim czasie. Powodzenia w tworzeniu e-booka i innych projektach <3. Jeśli chciałabyś jednak na nim zarabiać to polecam Ridero :). Jeśli masz jakieś pytania w tym temacie mogę podpowiedzieć. Pozdrawiam serdecznie i Wesołych Świąt życzę :*

  OdpowiedzUsuń
 16. Powodzenia w realizacji planów, trzymam kciuki :)
  Pozdrawiam

  https://artidotum.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 18. Miałaś naprawdę super pomysł z tymi Świątecznymi Pogadankami i wszystkie rozmowy bardzo fajnie się czytało :D Takie spotkanie blogerskie to całkiem fajny pomysł :) Super, że snujesz już plany na 2023 rok ;p Bardzo ładne zdjęcia. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 19. Gratuluję pomysłu na świąteczna serię z pogadankami. ;) Super sprawa!

  Życzę Ci powodzenia w realizacji Twoich celów! ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Hej,
Witam Cię na moim blogu, blogu na którym sporo się dzieje. Dziękuję za Twoją obecność i za każdy pozostawiony tutaj przez Ciebie ślad. Dziękuję za każdy komentarz, za Twoją obserwację. ❤ Życzę Ci miłego pobytu! Amelia