Świąteczna pogadanka z... Anną Chowaniec

święta, blogmas 2021

Dzień dobry, dzień dobry! Witam się z Wami serdecznie. Czy wiecie, jaki dzisiaj dzień? Tak, 12 grudnia, a to z kolei oznacza, że dobrnęliśmy do połowy cyklu "Świąteczna pogadanka z...". Koniecznie podzielcie się w komentarzach swoimi odczuciami, co do niego.

Moim dzisiejszym gościem jest Anna Chowaniec. Ania jest przede wszystkim wokalistką oraz pianistką, ale jej ogromną pasją jest również taniec i aktorstwo. Przez wiele lat prowadziła aktywnie bloga, w taki sposób ja ją poznałam, obecnie częściej ją spotkacie na profilu Instagramie @anniemaryyy oraz na kanale YouTube - Anna Chowaniec, gdzie publikuje swoje single. Muzyczne osiągnięcia Ani są naprawdę imponujące, o niektórych z nich dowiecie się o nich z rozmowy. Dodam Wam jeszcze, że Ania brała również udział w odcinku 11 Szansy na Sukces. Opole 2020.


1. Aniu, dziękuję Ci serdecznie za możliwość zadania Ci kilku pytań. Twoją główną pasją jest muzyka. Śpiewasz, grasz na pianinie. Od dzieciństwa muzyka była Twoją pasją czy odkryłaś to nieco później?

- Muzyka była moją pasją od najmłodszych lat. Gdy miałam 8 lat rodzice zapisali mnie do szkoły muzycznej, gdzie nauczyłam się gry na fortepianie, następnie zaczęłam uczęszczać na prywatne lekcje śpiewu w moim rodzinnym mieście Legnicy. Z czasem zaczęłam coraz więcej występować i jeździć na konkursy muzyczne. Później zaczęłam pisać własne piosenki i publikować je w Internecie.

2. Uczyłaś się profesjonalnie śpiewać? Czy jesteś samoukiem?

- Uczyłam się śpiewu na prywatnych lekcjach śpiewu w Studio Artystycznym Fame w Legnicy pod kierunkiem pani Anny Czerskiej, dzięki której wiele się nauczyłam i rozwinęłam swoją muzyczną wrażliwość.

3. Tak jak wyżej napisałam, jesteś pianistką. Czemu akurat pianino? Chodziłaś do szkoły muzycznej? Masz w planach nauczyć się gry również na innym instrumencie, czy pozostajesz wierna pianinu?

- Ukończyłam dwa stopnie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Legnicy w klasie fortepianu. Pokochałam ten instrument i chciałam się w pełni skupić na rozwoju mojej gry na fortepianie. Nigdy nie myślałam o tym, by zmienić instrument.

4. Miałaś przyjemność wystąpić na wielu scenach, również na zagranicznych. Udało Ci się wystąpić dwukrotnie na Carnegie Hall. Jak do tego doszło? To musiał być ogromny stres, a zarazem ogromna ekscytacja wystąpić na nowojorskiej, najbardziej prestiżowej na świecie scenie?

- Na scenie Carnegie Hall w Nowym Jorku wystąpiłam dwukrotnie - jako wokalistka oraz pianistka. Zaprezentowałam tam swoje recitale w ramach nagrody w międzynarodowych konkursach muzycznych. To było dla mnie spełnienie marzeń. Czułam ogromną ekscytację, a stres był raczej motywujący. Uwielbiam występować przed publicznością. To była dla mnie ogromna przyjemność móc dzielić się muzyką na tak prestiżowej scenie.

5. Ale to nie jedyne Twoje osiągnięcia za granicą, Jak dowiedziałam się z Internetu, udało Ci się w 2015 roku, zająć II miejsce w The American Protege International Vocal Competition w Nowym Jorku, II miejsce w konkursie "Golden Voices" w New Jersey, a także zdobyłaś nagrodę Honorable Mention Winner w International Piano&Strings Competition w Nowym Jorku. Gratuluję! To niebywałe osiągnięcia. Jak wspominasz swój pobyt w Ameryce?

- Pobyt w Stanach Zjednoczonych wspominam bardzo miło. Spełniłam swój amerykański sen! Zawarłam ciekawe znajomości wśród laureatów międzynarodowych konkursów. A ponadto odwiedziłam rodzinę, która od lat mieszka w Stanach Zjednoczonych i gdyby nie wyjazdy na konkursy zapewne nigdy bym ich nie poznała.

6. Wydajesz własne utwory, można je odnaleźć i przesłuchać m.in. na Twoim kanale na YouTube - Anna Chowaniec. Sama piszesz teksty i tworzysz aranże do swoich utworów?

- Piszę własne teksty i melodie. Aranżacją zajmują się producenci muzyczni, z którymi współpracuję.

7. Skąd czerpiesz inspiracje?

- Inspirację czerpię z życia! Często opisuję w swoich tekstach sytuacje, które mi się przytrafiły albo których byłam obserwatorką. Czasami ogromną inspiracją są również historie z książek i filmów.

8. Nie zamykasz się w kręgu jednego gatunku, tworzysz utwory w różnych nurtach. Na pewno masz jednak jakiś nurt, który jest najbliższy Twojemu sercu?

- Aktualnie bardzo dobrze czuję się w klimacie r’n’b/trapu, natomiast jestem otwarta na eksperymenty muzyczne. Lubię się sprawdzać w różnych gatunkach muzycznych. Zaczynałam od poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej, później wykonywałam utwory musicalowe, następnie rozrywkowe i jazzowe, a teraz marzę o duecie z raperem. Być może już niedługo to marzenie się spełni.

9. Jakie są Twoje muzyczne plany na najbliższy czas?

- W najbliższym czasie na pewno chciałabym się skupić na tworzeniu kolejnych utworów. Chcę się cały czas rozwijać i zaskakiwać swoich odbiorców odkrywając nowe muzyczne rejony.

10. Dziękuję serdecznie za rozmowę. Czego mogę Ci życzyć?

- Myślę, że przede wszystkim zdrowia, siły i determinacji do dalszych działań. Dziękuję serdecznie za rozmowę.

W takim razie nie pozostało mi nic innego, jak życzyć Ani dużo zdrowia, mnóstwo siły i determinacji do działania, a także ogromu pomysłów na nowe utwory i kolejnych sukcesów. A Was serdecznie zapraszam na profile społecznościowe Ani, a przede wszystkim, na jej kanał na YouTube, abyście mogli Wy również raczyć się jej nieziemski głosem.

social media, kontakt
Podpis

Komentarze

 1. Ostatnio sporo u Ciebie pogadanek! Prowadzisz rozmowy z ciekawymi osobami.

  Pozdrawiam serdecznie!:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ❤ Pogadanek jest sporo i jeszcze, jeśli dobrze pójdzie to powinno się kilka pojawić :D

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Przesłuchałaś utwory Ani czy jeszcze nie? Myślę, że możesz polubić jej twórczość ;D

   Usuń
 3. Oglądałam występ Ani w Szansie na Sukces i bardzo podoba mi się jej wokal :D
  Super, że udało Ci się z nią przeprowadzić rozmowę :D Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za pozdrowienia, ściskam ciepło ❤ Oglądałaś występ w trakcie emisji programu w telewizji? Znałaś Ani osobę wtedy z bloga, czy dopiero teraz udało Ci się dowiedzieć o niej więcej?

   Usuń
  2. Tak oglądałam jej występ w trakcie emisji programu w telewizji, także kojarzyłam jej nazwisko,
   ale nie mogłam sobie przypomnieć skąd :D Ogólnie oglądam wszystkie odcinki Szansy na Sukces :D
   Nie wiedziałam, że Ania prowadzi bloga, także więcej informacji dowiedziałam się z Twojej rozmowy :D Pozdrawiam ❤

   Usuń
  3. W takim razie mogę uznać, że trafiłam idealnie, zapraszając Anię do projektu :D

   Usuń
 4. Bardzo miły głos ma Twoja rozmówczyni:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy post. Pozdrawiam gorąco

  OdpowiedzUsuń
 6. Podoba mi się bardzo ta seria postów na Twoim blogu :)
  I znowu dowiedziałam się o ciekawej osobie dzięki Tobie :)
  Świetna pogadanka :)

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, niestety już niedługo koniec serii ;)

   Usuń
 7. Świetny wywiad! Muszę poznać twórczość Ani:)

  OdpowiedzUsuń
 8. niestety nie znam koleżanki Ani ale wydaje się być bardzo ciekawą i wartą uwagi osobą:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Melko super mi sie czyta. Koniecznie musisz kontynuowac cykl z wywiadami. Ania jest niesamowita. Tylko pozazdroscic talentu i nagrod. Zycze Jej kolejnych sukcesow :) Chetnie jej poslucham. Uwielbiam odkrywac nowe muzyczne talenty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, być może pojawią się, jeszcze jakieś wywiady, ale na 2022 główny priorytet jest nieco inny :D Cieszę się, że tak miło przyjęłaś osobę Ani ❤

   Usuń

Prześlij komentarz

Hej,
Witam Cię na moim blogu, blogu na którym sporo się dzieje. Dziękuję za Twoją obecność i za każdy pozostawiony tutaj przez Ciebie ślad. Dziękuję za każdy komentarz, za Twoją obserwację. ❤ Życzę Ci miłego pobytu! Amelia