Pogawędka przy herbacie z... Eweliną Gac


Kończąc serię świątecznych wywiadów, obiecałam Wam, że jeszcze jakieś pojedyncze rozmowy będą się pojawiały na blogu. Wiem, jak bardzo Wam ta seria przypadła do gustu. Dzisiaj jest właśnie jednym z tych dni.

Moim gościem jest Ewelina Gac, którą być może część z Was kojarzy, ponieważ Ewelina, tak jak i wielu moich czytelników działa w blogosferze - prowadzi podróżniczego bloga W poszukiwaniu końca świata. Oprócz tego możecie ją znaleźć m.in. na Instagramie oraz na YouTube. Jeżeli kręci Was temat podróży, tych małych i tych dużych, to koniecznie musicie do niej zajrzeć.

1. Bardzo się cieszę, że zgodziłaś się odpowiedzieć na kilka moich pytań. Miałaś już okazję być przepytywaną w wywiadach, czy to pierwszy raz?

 Miałam już okazję, lubię dzielić się doświadczeniami w formie rozmowy - czy to na blogach, w radiu, magazynie czy telewizji. Rozmowa to najprzyjemniejsza forma kontaktu z  publicznością.

2. Powiem Ci, że ja Cię poznałam stosunkowo niedawno, dzięki Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. Brałaś wówczas udział w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów,  reprezentowałaś Lubelszczyznę, czyli region, z którego pochodzę. Zaciekawiło mnie to, czy blogerzy biorący udział w mistrzostwach, są w jakimś stopniu związani z danym województwem czy odbywa się jakieś losowanie i Wy dopiero to dane województwo poznajecie?

 Wybieramy dwa województwa, z którymi jesteśmy związani lub które sąsiadują z naszym miejscem zamieszkania. Mieszkam w Warszawie, dlatego moim naturalnym wyborem było Mazowsze i Lubelszczyzna. Miałam nadzieję, że będę reprezentować lubelskie, bo to wyjątkowo piękne województwo, ale ta decyzja zależała od jurorów. To oni przydzielali blogerów pod konkretne województwa.

3. Jakie miejsce, które odwiedziłaś w ramach mistrzostw, wspominasz najmilej?

 Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie, bo w lubelskim nie było miejsca, które wspomniałabym źle. Zakochałam się w Roztoczu i konikach polskich, Pałac w Kozłówce zwiedzałam w stylizowanej na dawne lata sukni, co, nawiasem mówiąc było moim marzeniem, uwielbiam też Lublin. Odkrywanie Zamościa było na tyle ciekawe, że w ciągu jesieni byłam tam trzy razy! 

4. Skąd u Ciebie w ogóle wzięła się ta pasja do podróżowania? To czyjaś zasługa czy to przyszło samo wraz z dojrzewaniem?

 Jeszcze w szkole podstawowej wyjechałam na wymianę na Węgry, więc można powiedzieć, że pasja do podróżowania jest ze mną od zawsze. :-)

5. Wolisz podróżować z kimś, z jakimś kompanem u boku czy solo?

 Najczęściej podróżuję z Maćkiem, moim partnerem, ale lubię podróżować też w grupie i solo. Myślę, że nie warto zamykać się na inne sposoby podróżowania, bo każdy rodzaj podróży - samemu, z kompanem/ kompanami jest wyjątkowy i rozwija inne umiejętności. 

6. Jesteś niezwykle barwną postacią, sporo się u Ciebie działo w przeciągu ostatnich kilku lat. O swoich perypetiach napisałaś  książkę „Opowieści z końca świata”, którą można zakupić w Twoim sklepie*. Oprócz niej znaleźć można także kilka innych produktów. Napotkałaś jakieś trudności na swojej drodze?

 Oczywiście! Praktycznie na każdym poziomie tworzenia książki i produktów pojawiły się komplikacje. Wydanie "Opowieści z końca świata" miało mieć miejsce wiosną, a książka pojawiła się dopiero w listopadzie! Dziś bardzo się z tego cieszę, bo nabrałam bezcennego doświadczenia i nie przejmuję się już tak bardzo, kiedy coś idzie nie po mojej myśli. Wiem też, że nie możemy się poddawać, jeśli chcemy osiągnąć cel. 

* Ewelina słusznie mi zwróciła uwagę, że książkę można kupić również w Empiku online oraz w innych księgarniach internetowych 

7. W 2014 roku przeprowadziłaś się do Turcji, później była Grecja, Ameryka Północna, Czechy, Węgry, wreszcie wróciłaś do Polski, czy to myślisz Twoje miejsce na Ziemi, czy jednak będziesz dalej go poszukiwać?

 To dość trudne pytanie, bo kilka lat temu zarzekałam się, że nie będę mieszkać w Polsce. Dziś mieszka mi się tu dobrze, ale nie mogę powiedzieć, że któregoś dnia nie wrócę na emigrację. Ciągnie mnie do odkrywania nowych miejsc, nie tylko na tygodniową podróż, ale przede wszystkim lubię poznawać ludzi, kultury i lokalne zwyczaje.

8. W 2015 roku utworzyłaś bloga, na którym można śledzić Twoje podróże, wiele nowego dowiedzieć się o różnych zakątkach świata. Jesteś na nim bardzo aktywna. Działasz również m.in. Na Instagramie. Nie myślałaś, aby nagrywać filmiki ze swoich podróży na YouTube - krótkie vlogi?

 Cały czas się nad tym zastanawiam, vlogi pochłaniają bardzo dużo czasu, a prowadzenie bloga, mediów społecznościowych są niezwykle pochłaniające. Do tej pory nagrywałam podcasty, a w zeszłym roku wypuściłam pierwszy film na YouTube. Kiedy będzie kolejny, tego jeszcze nie wiem. 

9. Masz jakieś podróżnicze marzenie, jest jakieś miejsce, które chciałabyś koniecznie odwiedzić?

 Moja lista jest bardzo długa, ale chyba Cię nie zaskoczę, że marzy mi się pomieszkać w kilku krajach? 

10. Serdecznie dziękuję Ci za rozmowę. Powiedz mi, czego mogę Ci życzyć?

 Odkrywania nowych miejsc, a przede wszystkim dużo zdrowia i optymizmu. Również pięknie dziękuję za rozmowę i życzę Ci odkrywania cudownych miejsc w województwie lubelskim! 

Dziękuję serdecznie za rozmowę, za życzenia. Ruszam dalej z wycieczkami po Lubelszczyźnie, połączonych z robieniem zdjęć do swojego e-booka skoro wiosna. Niech się tylko zrobi nieco cieplej. Ewelinie życzę wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia, optymizmu, spełnienia marzeń.
Komentarze

 1. Bardzo ciekawa osoba i świetna rozmowa.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znałam wcześniej Eweliny, a szkoda. Bardzo ciekawa rozmowa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejny świetny wywiad, chętnie zajrzę do Eweliny :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znałam wcześniej Eweliny. Super, że znalazłaś osobę, która podobnie jak Ty uwielbia Lubelszczyznę. Wspólne pasje łączą. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Interesujący wywiad. Chętnie sięgnę po książkę tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że warto. Historia Eweliny jest bardzo ciekawa :D

   Usuń
 6. Świetna rozmowa :) Muszę koniecznie zajrzeć do autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawy wywiad, nie znam Eweliny, ale chętnie zajrzę na jej bloga:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawa osoba. Uwielbiam podróżnicze blogi, wiec z pewnością zajrzę do Eweliny :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie spotkałam się wcześniej z blogiem Eweliny :D Bardzo fajnie czytało mi się tą rozmowę :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Super rozmowa! Uwielbiam osoby zakręcone na punkcie podróży :)
  https://redamancyy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że mogłam Wam przybliżyć postać Eweliny ;)

   Usuń
 11. Nie znam Eweliny ale zrobiła na mnie bardzo pozytywne i ciepłe wrażenie. Zajrzę, bo to w końcu blogerka po fachu :) :)
  Pozdrowienia dla Was obu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obie kochacie podróże, więc myślę, że spodoba Ci się u niej, mam taką nadzieję ❤

   Usuń
 12. Świetna robota :) Bardzo ciekawa osoba i wywiad!
  Mila blog

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajnie przeprowadzona rozmowa. Oczywiście czytałam ją do herbatki ^^ Ewelina jest bardzo ciekawą osobą. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Dziękuję pięknie za rozmowę! Miło było Cię poznać. Do zobaczenia w podróży!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również serdecznie dziękuję. Cieszę się, że się zgodziłaś ❤

   Usuń
 15. To świetna sprawa mieszkać w różnych krajach. Bardzo inspirujące, interesująca osoba.
  Serdecznie pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mi się tak wydaje :D Można poznać, jak się funkcjonuje w innych krajach :)

   Usuń
 16. Super wywiad :) Nie znałam wcześniej bloga :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie niezmiernie się cieszę, że mogłaś poznać bloga Eweliny, dzięki mnie :D

   Usuń
 17. Ewelina to bardzo barwna osoba, a to zdjęcie w sukni na tle obrazów jest mega *.*

  Świetny wywiad :*

  Ściskam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest właśnie nasza lubelska Kozłówka - ekstra to wygląda :D

   Usuń

Prześlij komentarz

Hej,
Witam Cię na moim blogu, blogu na którym sporo się dzieje. Dziękuję za Twoją obecność i za każdy pozostawiony tutaj przez Ciebie ślad. Dziękuję za każdy komentarz, za Twoją obserwację. ❤ Życzę Ci miłego pobytu! Amelia