Pokochaj siebie!


"Nie można pokochać nikogo, dopóki nie pokocha się samego siebie."
William Wharton 
Jest taka miłość, najważniejsza miłość, której uczymy się całe życie, ale i tak często jej nie doświadczamy - miłość do samego siebie. Kochamy kogoś, rodzinę, przyjaciół, chłopaka/dziewczynę, męża/żonę, nie kochając samego siebie. Zauważcie, jak trudno nam mówić o swoich pozytywnych cechach, kiedy ktoś nas o nie zapyta, jak ogólnie trudno mówić o samym sobie. Pewnie niektórzy z Was kojarzą hasło Qczaja, znanego trenera, "kołcza rzyci" - "Ukochoj się!", który zachęca do zdrowego stylu życia, do dbania o swój wygląd zewnętrzny, przy tym mówiąc, że każda z nas, każdy z nas jest pięknym, bez znaczenia na to, czy ma boczki, czy nie, czy ma krzywy zgryz, czy nie... Miłość do samego siebie to uczucie troski, odpowiedzialności i szacunku do samego siebie. To zaakceptowanie swoich wad i zalet, poznanie siebie, życie w zgodzie ze sobą, ze swym sumieniem. 

Boimy się pokochać siebie, bo boimy się, że przekroczymy tę cienką granicę i popadniemy w jakieś samouwielbienie, egoizm, że tak będziemy postrzegani przez innych. Kochać siebie to znaczy dostrzegać piękno i dobro, które masz w sobie, wewnątrz, tylko to da Ci wewnętrzne szczęście, harmonię i spokój, to umożliwi Ci otworzenie się na innych, da Ci tą pewność siebie i siłę, z którą będziesz mógł kroczyć przez życie. Stań w domu przed lustrem i powiedz sobie coś miłego np. "Jesteś piękna!", "Masz ładny uśmiech!", "Podobasz mi się!", "Fajny z Ciebie gość!" a nie punktuj to, co złe, to co Ci się w Tobie nie podoba. 

Czy ja czuję się piękna?! Tak, czuję się piękna, kocham siebie i nawet to, co we mnie niedoskonałe na zewnątrz tego nie zmieni, bo wiem, że jestem piękna w środku! Ty też masz to piękno w sobie!


Komentarze

 1. Pięknie jest pracować nad sobą i potem doceniać po prostu naszą pracę:))
  Wtedy to jest docenienie nawet nie swoich walorów, czy czego tam, ale swojej ciężkiej pracy włożonej w nas samych:)
  Pozdrawiam

  Blog
  Nowy filmik na kanale- zapraszam:>

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam problem z pokochaniem siebie, chociaż staram się. Bardzo ważny post! ^^

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Hej,
Witam Cię na moim blogu, blogu na którym sporo się dzieje. Dziękuję za Twoją obecność i za każdy pozostawiony tutaj przez Ciebie ślad. Dziękuję za każdy komentarz, za Twoją obserwację. ❤ Życzę Ci miłego pobytu! Amelia