Jak spędzić ten czas dziećmi?


Świat znalazł się w bardzo trudnej sytuacji, wszystko spowolniło, dzieci nie chodzą do przedszkoli, szkół - spędzają dnie w domach. Mają czas na zabawę, grę w gry i ... czytanie książek. Chciałabym przedstawić Wam kilka propozycji czytelniczych dla najmłodszych od wydawnictwa Media Service Zawada za niewielkie pieniądze. Kiedyś już pojawiały się wpisy o tej tematyce na blogu, kto pamięta? 


Na stronie znajdziecie wiele magazynów powiązanych z różnymi bajkami dla dzieci. Większość zawiera dodatkowe niespodzianki, naklejki tak jak te 2, które chciałabym Wam dzisiaj pokazać. W środku magazyny wypełnione są po brzegi zabawami, zagadkami, grami, w które można zagrać. 

Pierwszy - magazyn raczej dla dziewczynki, ponieważ oparty jest na bajce "Shimmer & Shine". Niespodzianką tym razem była tajemnicza muszla, w której wnętrzu może nie skrywała się drogocenna perła, ale znalazło się wszystko, co młodej damie potrzebne - grzebyczek, spinka "żabka" oraz dodatkowo zestaw kolejnych naklejek. Drugi magazyn - już bardziej chłopięcy, oparty został natomiast na bajce "Super Wings", czyli odlotowych samolotach. Oprócz naklejek do magazynu, jako prezent została dołączona piankowa piłeczka. 


Kolejne dwie propozycje były zaskoczeniem dla samej mnie. Pierwszy raz spotkałam się z tą bajką "44 cats". Najwidoczniej to jakaś nowość. A może Wasze dzieci, siostry, bracia oglądają tę bajkę?


Pierwszą z nich jest króciutki, dosłownie 5-stronowy magazyn, do którego dołączona została płyta z 5 odcinkami tej bajki. Pomimo że sam magazyn jest króciutki, to strony zostały zapełnione po same marginesy zadaniami dla dzieciaków. 


Drugą propozycją jest natomiast książeczka z zadaniami i naklejkami, które dzieci uwielbiają. Tych naklejek jest aż 80! W dużej mierze są to naklejki do wykorzystania w zadaniach, ale jest też coś dla dzieci do dowolnego wykorzystania np. do stworzenia kociastycznej pracy plastycznej. 


Powoli wkraczamy na wody ciutkę bliżej mi znane. Chciałabym przedstawić Wam dwie kolejne książki z zadaniami i... naklejkami, a co Wy pomyśleliście? Naklejki zawsze u dzieci muszą być i wszystko, co możliwe musi być nimi oklejone :) 


Tutaj znowu można podzielić to mniej więcej pomiędzy płcie, bo raczej chłopców nie zainteresuje opowieść o rycerskiej Nelli, a dziewczynki niekoniecznie zainteresuje świnka Peppa i opowieść o maszynach.  Spójrzcie, chociażby na wnętrze "Rycerki Nelli" - ten róż, fiolet, serduszka, tiary, jednorożca, to wszystko krzyczy wręcz do chłopców - "Nie ruszaj mnie!". W środku pełno jest zadań głównie plastycznych - pokoloruj, narysuj, popraw. Każda strona ma swój tytuł.


"Chrum... chrum... Wspaniałe maszyny" jest już troszkę bardziej stonowana, choć ja, patrząc na siebie sprzed kilkunastu lat, na pewno jej bym nie wybrała jako dziewczynka, ale jakiś mały kierowca bombowca na pewno będzie zadowolony. Co jest fajne w tej książeczce, że historia jak w bajce, nie kręci się tylko  wokół Peppy i jej rodziny, ale też jej znajomych, ich rodzin. Do tego wszystkiego wprowadzone są środki lokomocji. Na zdjęciu macie przedstawione tylko 2 strony z całej książki, a znajdują się na niej aż 3 zadania. Nudzić dziecko się na pewno nie będzie! 


Kolejne dwie propozycje to coś dla małych artystów - kolorowanki z serii "Dodaj Kolorów!" - pomysł na to jak zapobiec malowania po ścianach :D 


Pierwsza z nich to taki mix wszystkich postaci z bajek dla najmłodszych - "Shimmer & Shine", "Rycerka Nella", "Psi Patrol", "Blaze i Megamaszyny". Do każdej postaci dodany jest podpis, kto to. 


W drugiej kolorowance natomiast autorzy skupili się na Peppie i jej przyjaciołach oraz na aktywnościach, jakie razem wykonują. Również są dołączone opisy tego, co robi Peppa i jej przyjaciele. 


Moimi ostatnimi na dzisiaj propozycjami są dwie czytanki z ilustracjami - "Niezwykły lot z panią królik" oraz "Poszukiwacz złota". Spójrzcie tylko na te ilustracje, wszystko jest tak oddane, że naprawdę trudno się zdecydować, co jest lepsze - książeczka czy bajka. Nie są one grube i ciężkie, więc można spakować je do torebki, aby mieć zawsze przy sobie w kryzysowych sytuacjach, kiedy dziecko się nudzi, a my nie wiemy, co mamy zrobić. Telefon to najgorsze wyjście! 

To by było dzisiaj na tyle. Napiszcie mi w komentarzu, czy mieliście do czynienia z książeczkami od wydawnictwa Media Service Zawada. Czy zamówilibyście którąś z propozycji dla maluchów z Waszego otoczenia?

Wpis powstał w ramach współpracy.

PODPIS

Komentarze

 1. Kurde, chyba jestem stara, bo tylko dwie bajki stąd kojarzę - "Świnkę Peppę" i "Psi patrol". :D To drugie to ulubieniec dzieci w mojej rodzinie. Chyba podrzucę ciotkom tę stronę.

  myslizglowywylatujace.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wszystko poszło tak do przodu, że sama już nawet nie wiem, co w tej telewizji dla dzieci leci :D Dużo zdrówka! ❤

   Usuń

Prześlij komentarz

Hej,
Witam Cię na moim blogu, blogu na którym sporo się dzieje. Dziękuję za Twoją obecność i za każdy pozostawiony tutaj przez Ciebie ślad. Dziękuję za każdy komentarz, za Twoją obserwację. ❤ Życzę Ci miłego pobytu! Amelia