TOP 25 KANAŁÓW NA POLSKIM YOUTUBE WARTYCH UWAGI


Kto jest ze mną dłużej, ten pewnie kojarzy wpisy z polecanymi Instagramami. Natomiast dziś nie o tym, dziś chciałabym przestawić Wam 25 kanałów na YouTube, polskich kanałów, z różnych dziedzin życia, które według mnie są warte uwagi. Jedne są mniej popularne, drugie bardziej, jedne prowadzone są regularnie, inne działają, ale ta częstotliwość dodawania filmów jest mniejsza. Postaram się Wam w 1-3 zdaniach opowiedzieć, co na nich znajdziecie, jakiego typu treści... Zaczynajmy!

1. POCZĄTEK WIECZNOŚCI

Tych Państwa chyba Wam nie muszę zbytnio przybliżać, niejednokrotnie przewijali się oni na blogu we wpisach z polecanymi Instagramami. W skrócie - Marcin oraz Monika dają swoje świadectwo, opowiadają o tym, jak udało im się stworzyć taką szczęśliwą rodzinę (w tym momencie spodziewają się już 3 dziecka, a ja za każdym razem oglądając ich czy na YouTube, czy Instagramie nie mogę wyjść z podziwu, widząc tę miłość, nierozerwalną więź między nimi. Wow!) jaką rolę w ich życiu odgrywa wiara, co ona im daje.

2. LANGUSTA NA PALMIE

Kanał prowadzony przez o. Adama Szustaka OP, który krocząc przez świat, znajduje jeszcze czas, aby nagrywać filmiki, które są wręcz pochłaniane przez ludzi, bilety na wydarzenia z jego udziałem wyprzedają się jak świeże bułeczki w kilka minut. Rozprawia na różne tematy, również te małżeńskie, ale głównie dotyczące ogólnej wiary, przy tym robi to w taki sposób, że pod filmami można znaleźć też komentarze od osób, które deklarują, że są ateistami, ale oglądają, bo bardzo przyjemnie się go słucha. 

Na kanał księdza Adama trafiłam natomiast ostatnio, jeśli chcecie zobaczyć freestyle'ującego księdza to tylko tam :) 

4. ARLENA WITT


5. PANODFRANCUSKIEGO


6. MÓWIĄC INACZEJ

Arlena Witt uczy pokolenia, jak poprawnie mówić po angielsku, opowiada o pułapkach, które czyhają na Polaków, uczących się języka anielskiego, oprócz tego, znajdziecie u niej m.in. ciekawy filmik o tym, jak wygląda procedura wyrabiania wizy

"Panodfrancuskiego" naucza języka francuskiego, skupia się w swoich filmikach głównie na kwestiach podstawowych takich jak wymowa, czy zaimki. 

A Paulina z kanału "Mówiąc Inaczej" uczy jak mówić poprawną polszczyzną. 

7. REŻYSER ŻYCIA


"Reżyser Życia" to jeden z najprężniej rozwijających się kanałów na polskim YouTube, o czym świadczą liczby pod filmikami. Wiele z tych filmów, spokojnie można by puszczać w telewizji jako spoty edukacyjne zamiast reklam, bardzo poruszające, dające do myślenia, podejmujące coraz trudniejsze tematy. To już nie tylko sytuacje z życia introwertyka, ale filmy podejmujące np. temat nastoletniej ciąży, prześladowań dzieci w szkołach, depresji młodzieży

8. 7 METRÓW POD ZIEMIĄ

Na kolejnym kanale możecie obejrzeć wywiadu z różnymi ciekawymi osobami, pracującymi w różnych zawodach, trudzącymi się w różny sposób np. ratownikiem TOPR

9. ŚWIADKOWIE EPOKI

Na tym kanale znajdziecie świadectwa ludzi, którzy przeżyli najstraszniejszą sytuację, jaką jest wojna. Znajdziecie tam m.in. aktorki Katarzyny Łaniewskiej, znanej z komedii "Kogel-Mogel" oraz aktora Krzysztofa Kowalewskiego znanego z np. "Daleko od noszy".

11. ŻĄDNY PRZYGÓD

"Urbex History" oraz "Żądny Przygód" to dwa kanały o tematyce urbexowej, czyli o wchodzeniu do miejsc opuszczonych, zapomnianych miejsc z historią, z duszą - zamków, bunkrów, domów. Wchodzą tam, gdzie zwykły człowiek raczej by się nie wybrał, przy tym nic nie niszczą, nie wynoszą, nie kradną, jedynie dokumentują i puszczają to w eter.

12. POLISHNOTES


Coś dla uczniów, osób, które chcą mieć piękne notatki - "Polishnotes". Ja jestem plastycznym nieudacznikiem i nawet z filmikiem mi nie wychodzi, ale jeśli ktoś chce zgłębić tajemnicę pięknych, wręcz instagramowych notatek i zacząć je stosować, to proszę bardzo.

13. ŚWIATUSY

"Światusy" to kanał byłych świadków Jehowy, którzy opowiadają, jak to wygląda od wewnątrz i pozwalają zrozumieć niektóre zachowania świadków.

14. EWA NOWICKA


Kanał Ewy to kanał dość świeży. Ewa jest dziewczyną z domu dziecka, opowiada o tym, jak to wygląda od wewnątrz, jak funkcjonują domy dziecka w Polsce, opowiada o sobie, o swojej historii. 

15. CHWYTY DOZWOLONE

Jeśli chcecie nauczyć się grać na gitarze, to ten kanał jest dla Was - nauka połączona z kupą humoru.

16. JEST RUDO

Jeśli interesujecie się fotografią to kanał oraz blog Natalii jest dla Was i na pewno Wam pomoże podszkolić swój warsztat. 

17. KAROLINA ANNA

Karolina natomiast na swoim kanale opowiada różne kryminalne historie z różnych części świata, głównie z USA. Robi to rewelacyjnie!

18. AGATA KOPACZEWSKA

Agatę niektórzy mogą znać z jej bloga. Na swoim kanale porusza różne tematy, sporo mówi o edukacji domowej, o maturze, ale też i znajdziecie takie zwykłe lifestyle'owe filmy . Nie są to filmy długie, zazwyczaj ok. 7 min mają, więc szybko się je ogląda. 

19. TATIANA MINDEWICZ-PUACZ

Panią Tatianę możecie kojarzyć z Projektu Lady emitowanego na kanale TVN, ponieważ jest w nim mentorką. Na swoim kanale podejmuje głównie tematy psychologiczne. 

20. KAWA PO TURECKU

"Kawa po turecku" to kanał prowadzony przez Polkę, która wyszła za Turka i od kilku lat mieszka wraz z nim w Turcji. Magda opowiada o życiu w Turcji, o postrzeganiu Turków przez Polaków, o różnicach między Polską a Turcją, o tym, o czym musimy pamiętać, lecąc na wakacje do Turcji.

21. GOSIA SACAŁA TRENER GŁOSUGosia Sacała, jak sama nazwa kanału wskazuje, jest trenerem wokalnym. Na swoim kanale porusza tematy prawidłowej techniki śpiewania, wyjaśnia wszystkie kwestie z tym związane, ale też ocenia poziom popularnych osób ze świata muzyki, komentując ich występy. 

22. IZABELA DROŻDŻ23. ADAM CZAPLA

Oba kanały i ten Izabeli i ten Adama są dość podobne, z tym że dotyczą dwóch różnych dziedzin: kanał Izabeli - prawa (a nawet programowania), a kanał Adama - medycyny. Na swoim kanale opowiadają o tych dwóch zawodach, omawiają kwestie studiów, aplikacji (w przypadku Izabeli i prawa), specjalizacji (w przypadku Adama i medycyny). Kanały warte polecenia osobom, które chcą kroczyć w tym kierunku.

24. FUNDACJA ERNESTA

O mamie ginekolog nikomu chyba już zbyt dużo mówić nie muszę. Od niedawna działa Fundacja Ernesta, którą Nicole założyła, wspierająca w szczególności kobiety po stracie oraz rodziców wcześniaków. Organizują konferencje, spotkania, mają także swój kanał, na którym zamieszczają ważne dla rodziców filmiki. Na tym kanale znajdziecie np. filmiki o fotelikach dla dzieci i o bezpiecznym przewozie w nich dzieci.

25. WEDDING DREAM - IZABELA JANACHOWSKA

I dobrnęliśmy do końca. Ostatnim kanałem jest kanał Izabeli Janachowskiej, na którym Iza dzieli się swoją wiedzą na temat ślubów, wesel, pomaga parom młodym zorganizować ich najważniejszy dzień w życiu.

Jestem ciekawa, czy oglądacie któryś z tych kanałów, koniecznie napiszcie coś w komentarzu. A może Wy możecie polecić jakieś kanały na YouTube?


PODPIS

Komentarze

 1. Ubóstwiam kanał Rafała Gębury! Czasami zerkam też na kawę po turecku, poprzez moją dawną fascynację imperium osmańskim, jak i Turcją. Kojarzę Urbex History, obejrzałam jeden filmik, gdzie byli w mojej okolicy i mogę stwierdzić, że mieszają informacje i legendy (przynajmniej w tym filmiku), ale ogólnie podziwiam za odwiedzanie takich miejsc :)

  Większości nie znam, ale już widzę, że parę muszę obczaić! :D Bardzo fajny wpis :)

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi Ci może o filmik na temat Bromierzyka? Z ciekawości pytam, bo to pierwsze co skojarzyło mi się z ich filmikami i woj. mazowieckiem :D

   Usuń
 2. Arlenę, Paulinę Mikułę Rafała Gęburę, Adama Czaplę oglądam regularnie, zdarzyło mi się Karolinę Annę posłuchać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Gosia Sacała jest moim niedawnym odkryciem i uwielbiam ją! Poza tym z wymienionych oglądam o. Szustaka i czasami Jest Rudo. A z niewymienionych tutaj polecam SciFuna, Uwaga! Naukowy Bełkot czy AstroFazę - popularnonaukowe kanały, prowadzone w bardzo przystępny sposób.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno zajrzę na te kanały, wybadam, a może i pozostanę na dłużej <3

   Usuń

Prześlij komentarz

Hej,
Witam Cię na moim blogu, blogu na którym sporo się dzieje. Dziękuję za Twoją obecność i za każdy pozostawiony tutaj przez Ciebie ślad. Dziękuję za każdy komentarz, za Twoją obserwację. ❤ Życzę Ci miłego pobytu! Amelia