POZNAJMY SIĘ
Witaj!
Mam na imię Amelia, mam 21 lat i nadaję do Ciebie z (Nie)Dzikiego Dalekiego Wschodu Polski – z Lubelszczyzny. Miło mi gościć Cię w moich skromnych progach.

Rozsiądź się wygodnie w fotelu i spędźmy ten czas wspólnie! Positive vibes only! ♡
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
CZYTAJ WIĘCEJ

Zacznij czytać tutaj

Najnowsze na blogu

Starszy on, młodsza ona. Starsza ona, młodszy on.


Starszy on, młodsza ona - ona jest z nim dla pieniędzy, on poleciał na jej młode ciało. Ona jest krytykowana. Albo na odwrót. Starsza ona, młodszy on - on jest z nią dla pieniędzy, ona poleciała na jego młode ciało. On jest krytykowany. Ślub w  młodym wieku - ona jest w ciąży. Myślenie stereotypowe jest niekiedy bardzo krzywdzące. Lubimy wrzucać ludzi do szufladek. Ten do tej, a tamten do tamtej. I tak po kolei. Oceniamy po pozorach.

5,10,15... lat różnicy pomiędzy parą dla wielu jest sytuacją bardzo nienaturalną, spisywani są oni na straty ze względu na swój wiek. O tym, że wiek nie jest wyznacznikiem dojrzałości, pisałam Wam już jakiś czas temu.  Nikt nie pomyśli, że tych dwojga ludzi może łączyć coś więcej, wspólne pasje, marzenia. Nikt nie pomyśli o tym, że mogą stworzyć naprawdę trwały, szczęśliwy związek. Wiele osób od takiej pary najzwyczajniej w świecie się odwróci, zerwie kontakt, potraktuje ich związek jako objaw patologii. Tylko nielicznie osoby pozostaną, akceptując ich decyzję. Tylko nielicznie będą ich wspierać w tych wszelkich trudach.
Dlaczego się tak dzieje, że niektórzy z nas wybierają sobie starszych partnerów? To jest kwestia indywidualna. Jedni twierdzą, że młodsza kobieta poszukuje oparcia w starszym mężczyźnie, gdyż brakowało jej ojca. Starsi mężczyźni poszukują młodszych partnerek, bo chcą poczuć się młodziej. Tak wcale nie musi być. Być może ta kobieta, o wiele lepiej odnajduje się w starszym towarzystwie, myślącym poważniej. Być może ten starszy mężczyzna ma cechy takie, jakich ona nie odnajduje w młodszych partnerach. Nie nam to oceniać. To oni będą ze sobą żyli. To oni mają być ze sobą szczęśliwi. 

Takich par, z dużą, a wręcz olbrzymią różnicą wieku jest sporo wokół nas, wiele takich par znacie, chociażby z show-biznesu: Agata i Piotr Rubikowie (18 lat różnicy), Beata Ścibakówna i Jan Englert (25 lat różnicy), Edyta i Cezary Pazurowie (28 lat różnicy), Marek Kondrat i Antonina Turnau (38 lat różnicy), Karol i Małgorzata Strasburger (37 lat różnicy), Izabela Janachowska i Krzysztof Jabłoński (27 lat różnicy), Krystian Wieczorek i Maria Szafirska (17 lat różnicy), Aleksandra i Michał Żebrowscy (13 lat różnicy), Monika i Zbigniew Zamachowscy (11 lat różnicy), Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski (10 lat różnicy). Niektóre różnice są szokujące, niektórych dzielą całe pokolenie, a jednak pary te świetnie się dogadują i tworzą udany związek już od kilku, kilkunastu lat, chociaż mówiono inaczej. O niektórych nawet pewnie nie powiedzielibyście, że dzieli ich aż tyle lat. Ktoś powie, że to show-biznes, za tym idą pieniądze, olbrzymie majątki. Tutaj przytoczę historię Pazurów, którzy poznali się w pociągu PKP. Edyta była wtedy w moim wieku, miała 18 lat. Ona z początku w ogóle nie chciała spotykać się z Cezarym, choć był już rozpoznawalnym aktorem, co więcej ona wielokrotnie od niego odchodziła. Nie była w stanie znieść tego ciężaru, jaki na nią spadł, była posądzana o rozbicie jego małżeństwa, wylewano na nią pomyje. Pomimo to nie poddała się i pokazała, że ich uczucie jest szczere, czym zamknęła usta hejterom. 

Czy ja zdecydowałabym się na związek z dużo starszym lub sporo młodszym (za parę lat oczywiście) mężczyzną? Tak. Jeśli tylko opierałby się on na szczerych intencjach, jeśli mielibyśmy wspólne cele, jeśli faktycznie byłaby między nami ta iskierka, uczucie to byłabym w stanie w taki związek wejść. Uważam, że wiek to tylko liczba. Jeżeli to byłaby prawdziwa miłość, dałabym jej szansę, bo później mogłabym żałować, że skreśliłam szansę na swoje szczęście i szczęście tej drugiej osoby, tylko ze względu na wiek. Miłość o wiek nie pyta. 


Oczywiście, życie w takim związku to niezwykłe wyzwanie, ale życie to ciągła walka, nikt nie mówił, że będzie łatwo. Trzeba mierzyć się z krytyką, bolesnymi słowami wypowiadanymi przez innych. Z czasem może nam przyjść, zmierzyć z jakimiś barierami, powiązanymi z wiekiem. Jednak różnica wieku naprawdę nie przekreśla szansy na nawiązanie wspaniałej, długotrwałej relacji.  Związki równolatków również mogą być pełne problemów. Najważniejszy jest wzajemny szacunek, zaufanie i ciągła praca, aby tę relację umacniać, trzeba rozmawiać o tym, co nas trapi. O prawdziwą miłość warto walczyć!Komentarze

 1. To prawda, nie wiek jest wyznacznikiem. Bez względu na to, w którą stronę jest różnica wieku, życzę wszystkim dużo miłości w związku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak wypadałoby do takich par podchodzić, życzyć im miłości i wytrwałości :D

   Ściskam mocno, Mela

   Usuń
 2. Wiek nie powinien mieć znaczenia, jeżeli się kogoś naprawdę kocha i uczucie jest szczere :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pełni się zgadzam :) Dziękuję i również pozdrawiam, Melka

   Usuń
 3. Ważne jest żeby się dogadywali, ale czasem różnica wieku sprawia, że mają całkiem inne oczekiwania i związek nie wychodzi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami może być i tak, ale tak również może być w związku równolatków. Zawsze jest takie ryzyko :D

   Ściskam, Mela

   Usuń
 4. Jakie piękne zdjęcia do tego wpisu! <3
  A co do głównego tematu - mój mąż jest ode mnie 6 lat starszy i jak miałam 19 lat to moje koleżanki biadoliły nad różnicą wieku. Po przeszło 10 latach z tymi pomocnymi laseczkami nie mam kontaktu, ale wiele z nich się porozwodziło. Ja z moim jestem nadal i z każdym dniem jestem szczęśliwsza, bo znalazłam bratnią duszę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To kilka zdjęć zrobionych na szybko podczas zimowego spaceru :) Nie ma reguły, jak widać różnica wieku nie wpływa na to czy związek będzie udany czy nie :D

   Dziękuję serdecznie, że podzieliłaś się z nami swoim świadectwem, ściskam mocno, Melka

   Usuń
 5. Mój mąż też początkowo twierdził, że między nami jest za duża różnica wieku - 4 lata. Z czasem przestało mu to przeszkadzać i w sumie 7 lat jesteśmy razem i 4 rok małżeństwa leci :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jesteście przykładem, że różnica wieku nic nie znaczy, jeśli dwoje ludzi się kocha i jest im ze sobą dobrze :D

   Buźka, Amelka

   Usuń
 6. moja mama jest 5 lat starsza od taty :) A mój narzeczony jest starszy ode mnie o 3 lata i jest nam idealnie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to najważniejsze, że jesteście szczęśliwi, że jest Wam ze sobą dobrze :)

   Ściskam mocno, Melka blogerka

   Usuń
 7. Piękny post :) Myślę, że wiek to liczny, ponieważ emocjonalnie każdy dojrzewa inaczej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że się podoba :) W zupełności się zgadzam z Twoim zdaniem :D

   Pozdrawiam, Melka blogerka

   Usuń
 8. Świetny wpis! Jak to mówią: psy na lata się nie gryzą. :D Wiek nie powinien odgrywać aż tak dużej roli. Jeżeli każdy z partnerów czuje się dobrze przy drugiej połówce to nie ma znaczenia czy to jest rok różnicy czy 20 lat...
  pozdrawiam i zapraszam do siebie
  www.muzykanakolkach.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za Twój komentarz i wyrażenie swojego zdania na ten temat :D

   Pozdrawiam, Amelia

   Usuń
 9. Jeżeli para pomimo dużej różnicy wieku się dogaduje i kocha, to nie ma żadnych przeszkód;
  jednak czasami mam wątpliwości.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo, że po drodze mogą natrafić na jakieś trudy, ale jeśli to prawdziwa miłość to wspólnie przez to powinni przejść :D

   Pozdrawiam, Amelka

   Usuń
 10. Mojej koleżanki mąż jest od niej 21 lat starszy. Ona ma 40 lat, a on 61. Są udanym małżeństwem od także 21 lat! Mają już 3 dorosłych dzieci i chyba bardziej kochającego i szanującego się małżeństwa nie znam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow, 21 lat to już naprawdę długi staż :D Pani koleżanka była w moim wieku, kiedy poznała swojego męża. Przepiękna historia, niech żyją wspólnie, jak najdłużej :)

   Pozdrawiam serdecznie, Melka

   Usuń
 11. To nie różnica wieku gra rolę a uczucia, które są między ludźmi i to jest najważniejsze w związku :)
  P.S piękna zima na tych Twoich zdjęciach 😍

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak. Zgadzam się z Tobą w pełni :D

   Dziękuję serdecznie, Melka

   Usuń
 12. Odpowiedzi
  1. Tak, mogę się z Toba zgodzić w tym :)

   Ściskam mocno, Melka

   Usuń

Prześlij komentarz

Hej,
Witam Cię na moim blogu, blogu na którym sporo się dzieje. Dziękuję za Twoją obecność i za każdy pozostawiony tutaj przez Ciebie ślad. Dziękuję za każdy komentarz, za Twoją obserwację. ❤ Życzę Ci miłego pobytu! Amelia