"Stroiciel ciszy" Wojciech Szyda


Okropną jesień mamy tego roku, wyjątkowo smutną, zachmurzone niebo, co jakiś czas z opadami deszczu, drzewa są już w dużej mierze nagie - zimno, ciemno, po prostu okropnie. Człowiek nie ma nawet ochoty wychodzić z łóżka. Dziś przynoszę Wam kolejną recenzję książkową. Tym razem pod ostrzał idzie "Stroiciel ciszy" Wojciecha Szydy. 

"Stroiciel ciszy" to dość osobliwa książka, należąca do uwaga - fantastyki religijnej. Niewiarygodne, nieprawdaż? Pamiętam, że gdy ją dostałam po jednym z konkursów, nie mało się zdziwiłam. Książka jest zbiorem 10 opowiadań, które podejmują tematy duchowości, wiary i istnienia Boga. Niektóre z nich są humorystyczne, inne wymagają od nas większej uwagi i skupienia.  Na pewno nie jest to książka, która przypadnie wszystkim do gustu. 


Do książki byłam od początku sceptycznie nastawiona - takie science fiction, poplątane z religią. Jest to książka bardzo dziwna, jednak ta jej tajemniczość intryguje. Nie mogę powiedzieć, że ukoiła mój czytelniczy głód, ale nie była też najgorsza. Jeśli ktoś lubi takie nietypowe, odważne historie (no bo kto pisałby o duchowości w taki sposób?) i nie boi się przekraczać granic, powinien być usatysfakcjonowany Stroicielem ciszy. Nie jest to droga książka, bo można ją nawet znaleźć za 9 zł. Jeśli bylibyście nią zainteresowani, to szukajcie jej w sieci, a na pewno znajdziecie. 


Komentarze

 1. Przyznam szczerze, że zaciekawiłaś mnie tą książką. Niezwykłe połączenie religii i science fiction. Z czystej ciekawości mogłabym sięgnąć po tą książkę :)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fantastyka religijna? Brzmi niezwykle intrygująco, po raz pierwszym spotykam się z owym gatunkiem.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie również był to pierwszy raz z takim gatunkiem. Na pewno jest to coś innego :)

   Usuń
 3. Nie słyszałam wcześniej o tej książce, przyznam szczerze, że wydaje się być naprawdę interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno jest to coś WOW, innego, rzadko spotykanego :D

   Usuń
 4. Bardzo interesująca. Na pewno po nią sięgne :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Hej,
Witam Cię na moim blogu, blogu na którym sporo się dzieje. Dziękuję za Twoją obecność i za każdy pozostawiony tutaj przez Ciebie ślad. Dziękuję za każdy komentarz, za Twoją obserwację. ❤ Życzę Ci miłego pobytu! Amelia