23 grudnia

Magia Świąt


Przed nami najbardziej magiczny okres w roku - Święta Bożego Narodzenia. Czas pełen miłości, radości. Czas, który spędzamy z rodziną, najbliższymi, których niekiedy widujemy bardzo rzadko.  

Wprawdzie święta zatracają tę swoją magię, pogoda, brak śniegu tego nie ułatwia. Tradycje się zacierają, rytuały, które były zarezerwowane tylko dla Świąt, stają się powszednimi. Wolimy wysłać życzenia na Facebooku na zasadzie kopiuj-wklej z internetu, niż napisać coś szczerego od serca. Kto z Was wysłał w tym roku jakąkolwiek kartkę z życzeniami? Ja, żadnej. Pamiętam, jak jako dziecko ubierałam świeżo ściętą choinkę w Wigilie, w tym roku choinka stoi już tydzień ubrana. W sklepach świąteczne dekoracje są od listopada, a nawet i października. Ludzie  biegną, prześcigają się w tym, kto wystawi okazalszą wieczerze wigilijną. Kilka dni, kiedy sklepy są zamknięte, a kosze wypchane tak, jakby były zamknięte co najmniej miesiąc. Zaharowują się, przygotowując dania, zamiast odpocząć i po prostu cieszyć się tym, że są wspólnie z bliskimi, że mogą wspólnie świętować radosną nowinę. 


Jutro Wigilia, a ja tego nie czuję. Nie czuję tego klimatu świąt. To nie jest to samo co dawniej. W tym całym ferworze przedświątecznych przygotowań nie można zapominać o tych, którym te święta przychodzi spędzić w samotności. Rozejrzyjcie się wokół, może jest ktoś taki obok Was. Może zapytajcie, czy nie zechciałby spędzić świąt z Wami. Taki drobny gest, a może sprawić radość. 


Kochani!
To nie jest czas na moje zrzędzenie, narzekanie. Z pewnością znacząca większość z Was właśnie krząta się po kuchni, gotuje, piecze lub pakuje gwiazdkowe prezenty. Nie w głowie Wam teraz internety. Pomimo to chciałabym złożyć Wam najszczersze życzenia: przede wszystkim zdrowia, bo jest najważniejsze, szczęścia, aby nigdy Was nie opuściło, miłości, dużo uśmiechu, spełniania najskrytszych marzeń. Spędźcie ten czas w spokoju, bez zbędnego nadęcia w gronie bliskich. Wesołych Świąt!!! 

12 komentarzy:

 1. Zgadzam się z Tobą, niestety komercja niszczy cały świąteczny klimat :( W każdym bądź razie życzę Ci zdrowych i wesołych świąt!

  OdpowiedzUsuń
 2. Te święta nie wiedzieć czemu były nieco inne, jednakże tam samo wyjątkowe i magiczne. Czas spędzony z rodziną, możliwość rozkoszowania się samodzielnie sporządzonymi potrawami i troszkę lenistwa - totalna celebracja :)
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja uważam, że prawdziwa magia świąt jest w naszym sercu, musimy ją tylko odkopać, dzielić się dobrem z bliskimi <3 Mi te Święta baaardzo szybko minęły, ale były magiczne :) Buziaki!

  Buziaki :*
  www.nataliasiejka.pl (klik)

  OdpowiedzUsuń
 4. Każdy sam tworzy magię świąt. Zatem tylko my za nią odpowiadamy! Nie ma co zwalać na sklepy, fb i inne błahostki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne zdjęcia :D Życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2020 :D
  Pozdrawiam! wy-stardoll.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Hej,
Witam Cię na moim blogu, blogu na którym sporo się dzieje. Dziękuję za Twoją obecność i za każdy pozostawiony tutaj przez Ciebie ślad. Dziękuję za każdy komentarz, za Twoją obserwację. ❤ Życzę Ci miłego pobytu! Amelia