Weekendowy wypad

drewniana kładka, Nadleśnictwo Parczew, Leśnictwo Jedlanka, ścieżka edukacyjna

Jak mijają Wam wakacje? U mnie ostatnio bardzo aktywnie. Mój kurs prawa jazdy dobiega końca i przede mną ten najważniejszy sprawdzian moich umiejętności - egzamin państwowy. Zapewne, gdyby nie fakt, że za kurs i egzaminy trzeba zapłacić, potraktowałabym to zupełnie na luzie, tak jak egzamin na koniec szkoły podstawowej czy gimnazjum, czy wszelki inny test, konkurs a tak to stresik lekki jednak jest. Trzymajcie za mnie kciuki w przyszły wtorek - egzamin teoretyczny wzywa. Jako że po ciągłych dojazdach na "jazdy" dopadło mnie lekkie zmęczenie wraz z rodzicami i psem wybraliśmy się na mini wycieczkę na łono natury. 

Jak to mówią "cudze chwalicie, swego nie znacie" okazało się, że całkiem niedaleko nas w leśnictwie Jedlanka w Nadleśnictwie Parczew znajduje się bardzo ciekawe miejsce - ścieżka przyrodnicza "Bobrówka" o długości ponad 3 km, biegnąca przez las, przy meandrach rzeki o tej samej nazwie. Ok. 1 km trasy stanowią drewniane kładki, które dodają uroku temu miejscu. Co jakiś czas ustawione są znaki, wskazujące kierunek, przez co nie ma mowy, aby się zgubić w lesie. W trakcie spaceru można trafić na kilka platform widokowych wyposażonych w śmietniki, na których można przysiąść i odpocząć. Cała ścieżka została również wyposażona w wiaty, przy których można urządzić ognisko. 

Trasa jest całkiem wygodna, ruch odbywa się tylko w jednym wyznaczonym kierunku, mijaliśmy ludzi z wózkami, na rowerach. Co prawda po ostatnich wiatrach w jednym miejscu na ścieżce trzeba było omijać powalone drzewo, ale nie było to trudne. Jak to w lesie, w pobliżu wody trzeba liczyć się także z tym, że spotkamy miejscami chmary komarów, w szczególności w częściach gęstego lasu, więc warto zabezpieczyć się w jakiś spray odstraszający komary. Oprócz komarów można przy odrobinie szczęścia spotkać również wiele innych żyjątek. Jakich? Dowiecie się o tym z tablic informacyjnych ustawionych przy ścieżce.  

Wstęp na ścieżkę jest w zupełności bezpłatny. Zwiedzających jest trochę, ale nie są to jakieś zatrważające ilości. Dojazd autem jest dobry, co prawda nie ma asfaltu, ale nie jest tragiczny. Myślę, że warto się wybrać tam, kiedy nie mamy pomysłu co ze sobą zrobić, nie mamy ochoty jechać tam, gdzie są tłumy ludzi, chcemy jakiejś odmiany, rozrywki, chcemy faktycznie wychillować, wypocząć. Zdjęcia nie oddają do końca piękna tego miejsca, trzeba przekonać się samemu! 

Nadleśnictwo Parczew, Leśnictwo Jedlanka, ścieżka edukacyjna
rzeka, Nadleśnictwo Parczew, Leśnictwo Jedlanka, ścieżka edukacyjna
 Nadleśnictwo Parczew, Leśnictwo Jedlanka, ścieżka edukacyjna
drewniana kładka, Nadleśnictwo Parczew, Leśnictwo Jedlanka, ścieżka edukacyjna
rzęsa wodna, Nadleśnictwo Parczew, Leśnictwo Jedlanka, ścieżka edukacyjna
"Bobrówka", Nadleśnictwo Parczew, Leśnictwo Jedlanka, ścieżka edukacyjna
drewniana kładka, Nadleśnictwo Parczew, Leśnictwo Jedlanka, ścieżka edukacyjna, weekendowy wypad

A Wy macie w swojej okolicy jakieś miejsce, o który dowiedzieliście się dopiero z opowieści innych?

PODPIS

Komentarze

 1. Trzymam kciuki za egzamin. Mnie egzamin na prawko strasznie stresował a zdawałam już jakieś 9 lat temu ;o piękne widoczki na zdjęciach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, oby się spełniło ♥

   Pozdrawiam, Melka

   Usuń
 2. Niesamowicie piękne zdjęcia i powodzenia na egzaminie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, oby się spełniło :D

   Pozdrawiam, Melka

   Usuń
 3. Cudowne miejsca! Czasem warto odkrywać swoją bliską okolicę - u mnie też jest mnóstwo takich zakamarków :)

  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami wystarczy wyjść i pójść w nieznane, aby trafić do raju na Ziemii :D

   Również pozdrawiam, Amelia ♥

   Usuń
 4. Śliczne zdjęcia! Powodzenia na egzaminach kochana <3

  https://julialukasikblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5.  Tomasz z Poszukując Raju  Ślicznie tam, już wiem gdzie przyjechać na wiosnę :) U nas w okolicy jest Ojcowski Park Narodowy, jest gdzie pochodzić i co zobaczyć, tyle że po kilkunastu latach mieszkania w jego okolicy, może się znudzić. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubelszczyzna zaprasza, jest to oglądać, ze swojej strony mogę polecić Roztocze z Zamościem, Kazimierz Dolny z Mięćmierzem oraz Lublin, koniecznie ze skansenem :D
   Ja z kolei wybieram się już jakiś czas właśnie do Ojcowskiego Parku Narodowego, może w te wakacje się uda :)

   Pozdrawiam serdecznie, Amelia

   Usuń

Prześlij komentarz

Hej,
Witam Cię na moim blogu, blogu na którym sporo się dzieje. Dziękuję za Twoją obecność i za każdy pozostawiony tutaj przez Ciebie ślad. Dziękuję za każdy komentarz, za Twoją obserwację. ❤ Życzę Ci miłego pobytu! Amelia