6 blogerek, 6 moich autorytetów


Witajcie kochani, w dzisiejszym wpisie chciałabym przedstawić Wam 6 koleżanek po fachu, które są dla mnie niewątpliwymi autorytetami, jako blogerki, ale także jako osoby w życiu prywatnym. Większość z nich jest ze mną od początku mojej internetowej kariery, wszystkie z nich obserwuję i staram się regularnie odwiedzać, a z niektórymi jak np. Natalia utrzymuję bliższe relacje. Ten wpis jest swego rodzaju ukłonem w ich stronę za ich pracę. 


Natalia (lublins/@nataszkao27) wspiera mnie od początku mojej blogowej przygody. Z początku nasza znajomość opierała się na wymianie komentarzy na blogach. Obecnie można powiedzieć, że nasza relacja stała się już bardziej prywatna. Odkąd poznałam jej bloga, zachwyciły mnie przepiękne zdjęcia, na których w dużej mierze możemy ujrzeć samą Natalie, niebywale piękną, elegancką. Można powiedzieć, że to dzięki niej ujawniłam tutaj na blogu swoją twarz. Nabrałam pewności siebie przed obiektywem, przez co coraz częściej pojawiają się tutaj zdjęcia, na których jestem. Dzięki tym Natalii mini sesjom zrozumiałam też, że aby zrobić dobre zdjęcie, nie potrzebujemy super sprzętu, ubrań za miliony, makijażu i fryzury za kilka stówek, mega tła, a głównie liczy się pomysł, że wystarczy rozejrzeć się wokół, a możemy dostrzec coś ciekawego, co na zdjęciu będzie wyglądało nieziemsko i zrobi całą robotę.


Drugą osobą jest Ewelina, znana także jako Niedoskonała, obecnie blogująca pod pseudonimem Blacknur (Czarne światło), która obserwuje mnie tutaj na blogu, w social mediach. Ewelina (@ev_ewela) to artystyczna dusza, jest pasjonatką fotografii (@rutkowska_foto), pisze wiersze (@to_chyba_wiersze). Dodatkowo czyta i recenzuje książki (@book_oaza). Ewela zmotywowała mnie do pracy nad jakością zdjęć, nie raz, nie dwa zostawiła mi tutaj w komentarzu konstruktywną krytykę, rady, co mogę poprawić. Nadal nie jest idealnie, ale cały czas się staram, uczę i zdjęcia wykonane przez Ewelinę są dla mnie ogromną inspiracją, motywacją do dalszego zdobywania wiedzy na temat fotografii. Obecnie Ewelina wystartowała ze swoim nowym lifestyle'owym blogiem, do którego link znajduje się powyżej. 


3. osobą z 6 jest Ada (Na wysokim obcasie/@nawysokimobcasie). Adę i jej twórczość poznałam jeszcze za czasów "Ada testuje". Nie śledziłam jej dłuższy czas, a kiedy ponownie chciałam odwiedzić jej bloga, musiałam się nieźle naszukać, ponieważ Ada zmieniła nazwę i adres. Od ostatniej moje wizyty na "Ada testuje" u Adrianny wiele się zmieniło i ten postęp jest bardzo zauważalny. Doszła do tego wszystkiego ciężką, systematyczną pracą. Z tą systematyką, jak wiecie, jest u mnie różnie, ale jak widzę, co można tym osiągnąć to dostaję takiego kopa do działania. Ada pokazuje swoją postawą, że osoby niepełnosprawne nie są gorsze, że one również mają prawo do szczęścia i do spełniania swoich marzeń. Monikę (just-do-one-step/@just_do_one_step) oraz Agnieszkę  (jozwowska/@jozwowska) również obserwuję kawał czasu. Obie dziewczyny są młodymi, wspaniałymi mamami. Blogi oraz Instagramy obu dziewczyn przechodziły metamorfozę na moich oczach i dawały mi energię do dalszej pracy. Choć były krytykowane, wyśmiewane, na Agnieszkę spływał nie raz hejt, nie poddały się i działały dalej, aby osiągnąć coś więcej. Ciężka praca popłaca i dzięki nim to wiem. Co więcej, dzięki Monice, która prowadzi na swoim Instagramie live'y z wieloma interesującymi osobami poznałam działalność Kamili Polkowskiej (kamilapolkowska.com /@kamila.polkowska), która uczy, jak korzystać z Instagrama, aby przynosiło to jak najlepsze efekty i sama wprowadziłam kilka zmian na swoim instagramowym profilu. 


6. blogerką-autorytetem dla mnie jest Agata (We're gonna start a fire!/ @kidrauuuuhll), która prowadzi też swój kanał na YouTube'ie (Agata Kopaczewska). Agata jest dla mnie autorytetem, ponieważ jest bardzo odważna, nie boi się mówić/pisać o tym, co myśli, choć niejednokrotnie za to oberwała od hejterów. Może nie zawsze zgadzam się ze wszystkim, co mówi, ale za to sam fakt, że mimo swojego młodego wieku zabiera głos w wielu kontrowersyjnych czasami sprawach i mówi otwarcie o swoich poglądach, jest dla mnie powodem, dla którego ją podziwiam. Ja może czasami chciałabym napisać o czymś kontrowersyjnym, ale jednak coś mnie blokuje, bo może nie wypada, może nie mam racji...

Dziękuję dziewczyny, że jesteście, że tworzycie! Robicie świetną robotę! Pozdrawiam Was serdecznie! Trzymajcie się! 

PODPIS

Komentarze

 1. Ja kojarzę dwie pierwsze blogerki :) Natalię odwiedzam regularnie i bardzo lubię jej bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie kojarzę tych blogerek. Dziękuję za przedstawienie ich. ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że dzięki mnie mogłaś poznać te cudowne dziewczyny :D

   Pozdrawiam Cię, Amelia

   Usuń
 3. Blogów jest teraz naparwde mnóstwo! Nigdy nje słyszałam o nich, pewnie również wy mogliście nie usłyszeć o mnie 😉 ah te algorytmy i zasięgi 🙃

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja akuratnie z Tobą spotkałam się kilkakrotnie, masz bardzo charakterystyczne nazwisko, które zapada w pamięć :D

   Pozdrawiam, Melka

   Usuń
 4. Oj chciałabym być dla kogoś autorytetem i inspiracją. Najlepsza nagroda dla blogera.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może jesteś tylko nikt Ci tego jeszcze nie powiedział? :) Myśl pozytywnie!

   Całuję, Amelia

   Usuń
 5. Ahhh, czytać o sobie takie słowa to miód na moje "uszy" :)
  Kochana, bardzo sobie cenię naszą znajomość, mam nadzieje, że będziemy wspólnie się wspierać przez kolejnych wiele, wiele lat! <3 Bez wątpienia będzie to dla mnie prawdziwa przyjemność.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że mogłam sprawić Ci radość i dziękuję za te słowa :) Niech to trwa!

   Buźka, Mela

   Usuń

Prześlij komentarz

Hej,
Witam Cię na moim blogu, blogu na którym sporo się dzieje. Dziękuję za Twoją obecność i za każdy pozostawiony tutaj przez Ciebie ślad. Dziękuję za każdy komentarz, za Twoją obserwację. ❤ Życzę Ci miłego pobytu! Amelia