POZNAJMY SIĘ
Witaj!
Mam na imię Amelia, mam 21 lat i nadaję do Ciebie z (Nie)Dzikiego Dalekiego Wschodu Polski – z Lubelszczyzny. Miło mi gościć Cię w moich skromnych progach.

Rozsiądź się wygodnie w fotelu i spędźmy ten czas wspólnie! Positive vibes only! ♡
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
CZYTAJ WIĘCEJ

Zacznij czytać tutaj

Najnowsze na blogu

Aktywna niedziela

Stary Tartak, Mały Staw, wycieczka rowerowa, Kozłowiecki Park Krajobrazowy

Poniedziałek. Wczoraj miałam tworzyć coś nowego bloga, ale jednak rozpogodziło się i spędziłam niedzielę bardzo aktywnie - na rowerach. Wraz z moim bratem i bratową zrobiłam wczoraj trasę o długości ok. 26 km Kozłowieckim Parkiem Krajobrazowym - na Stary Tartak, następnie zahaczyliśmy o Kozłówkę i ogrody Pałacu Zamoyskich i wróciliśmy do domu po ok. 4 godzinach. 

Ludzi w lesie było bardzo dużo - spacerujących, jeżdżących na rowerach, rolkach. Nie ukrywam, że nasz las Kozłowiecki jest bardzo malowniczy i przygotowany na turystów. Przez las biegnie droga wylana asfaltem, w dużej mierze wyłączona z ruchu pojazdów, więc nie dziwi mnie ta ilość osób, chętnych, aby spędzić niedzielę właśnie tam. W niektórych miejscach można spotkać wydzielone specjalne miejsca na piknik, place zabaw, co jakiś kawałek stoją mapy. Można lasem, pomiędzy koronami drzew dojechać w bardzo wiele miejsc. 


Stary Tartak, Mały Staw, wycieczka rowerowa, Kozłowiecki Park Krajobrazowy
Stary Tartak, Duży Staw, wycieczka rowerowa, Kozłowiecki Park Krajobrazowy, las, natura

W Kozłówce można pospacerować ogrodami pałacowymi w towarzystwie wielobarwnych pawi, za niewielką opłatą zwiedzić muzeum Zamoyskich czy muzeum socrealizmu wewnątrz. Aktualnie na miejscu trwają pracę remontowe, stoi trochę rusztowań, na których lubią urzędować pawie, więc po parku zazwyczaj spaceruje ich niewiele. Pawie odkąd pamiętam, zawsze cieszyły się w Kozłówce powodzeniem i stały się już takim symbolem ogrodów. Jeśli będziecie mieli szczęście to może ujrzycie ich przepiękne, wielobarwne ogony.

muzeum, pałac, wycieczka rowerowa, Zamoyscy, zabytek
paw, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, ogród, spacer, wycieczka rowerowa
paw, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, ogród, spacer, wycieczka rowerowa

A Wy jak spędziliście niedzielę? Aktywnie czy wręcz przeciwnie?


PODPIS

Komentarze

 1. Przepiękne zdjęcia :D Sporo kilometrów zrobiliście :D
  Ja niedzielę spędziłam dosyć mało aktywnie przez pogodę :/
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety nie wiadomo było czego się w tę niedzielę spodziewać - zachmurzenie od rana do późnych godzin popołudniowych, wiatr, na szczęście później się rozpogodziło i świeciło ładne słonko :D Pozdrawiam! Melka

   Usuń
 2. O widzę, że twoja niedziela była aktywna. U mnie niestety leje od wczoraj i ma lać do końca tygodnia, niestety pogoda się strasznie zmienia. Bo normalnie o tej porze roku są u mnie upały i wcale nie pada. Fajnie, że spędziliście aktywnie ten dzień! Zdjęcia genialne.
  Pozdrawiam Weronika S.
  pasjeweroniki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie padało niemalże cały tydzień. Wczoraj się chmurzyło od rana, wiało, ale po południu wyszło piękne słonko. Czerwiec jest bardzo humorzasty w tym roku :)

   Pozdrawiam, Melka

   Usuń
 3. Jakie cudowne zdjęcia ❤️ Uwielbiam wycieczki rowerowe

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudownie wykorzystałaś ten dzień! Przepiękne widoki i ogolnie miejsca :) Ja niedziele spedzialm w parku z chlopakiem, obserwowalismy malutkie kaczuszki. <3 Pozniej lody i frytki :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że się podobają :D Pozdrawiam, Amelka

   Usuń
 6. spędziłam aktywnie niedzielę - na spacerze, na lodach i nad zalewem ;)
  Zdjęcia przepiękne, jak i sceneria.
  Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lody i spacer - jedno z lepszych połączeń :D Dziękuję i również pozdrawiam, Melka

   Usuń

Prześlij komentarz

Hej,
Witam Cię na moim blogu, blogu na którym sporo się dzieje. Dziękuję za Twoją obecność i za każdy pozostawiony tutaj przez Ciebie ślad. Dziękuję za każdy komentarz, za Twoją obserwację. ❤ Życzę Ci miłego pobytu! Amelia