POZNAJMY SIĘ
Witaj!
Mam na imię Amelia, mam 21 lat i nadaję do Ciebie z (Nie)Dzikiego Dalekiego Wschodu Polski – z Lubelszczyzny. Miło mi gościć Cię w moich skromnych progach.

Rozsiądź się wygodnie w fotelu i spędźmy ten czas wspólnie! Positive vibes only! ♡
CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?
CZYTAJ WIĘCEJ

Zacznij czytać tutaj

Najnowsze na blogu

To jest koniec!To już jest koniec, ale nie bójcie się, to nie wpis o końcu mojego bloga a o końcu mojej przygody z liceum. Wczoraj oficjalnie zakończyłam swoją przygodę z nauką w szkole średniej, odebrałam potwierdzające to wydarzenie świadectwo. To były zwariowane 3 lata, choć początkowo nic tego nie zapowiadało. Chciałabym, aby ten wpis był podsumowaniem tych 3 lat. W ubiegłym roku napisałam Wam już co nieco o wyborze szkoły średniej i pokrótce opisałam, jak to wyglądało u mnie, jak to się stało, że znalazłam się w tej szkole, a nie innej. Serdecznie Was do niego odsyłam!


Jeszcze w gimnazjum miałam ogromny mętlik w głowie: liceum czy może technikum/zawodówka, okoliczne miejscowości czy może oddalony o ok. 30 km Lublin, jeśli okoliczne miejscowości to która szkoła... W ostateczności, po dokładnym przemyśleniu sprawy zdecydowałam się na jedno z liceów ogólnokształcących w oddalonym o 3 km mieście, wybrałam klasę "prawniczą" z rozszerzonymi: historią, WOS-em (Wiedzą o Społeczeństwie) i językiem angielskim.

Po tych 3 latach stwierdzam, że był to naprawdę trafny wybór. Nasza klasa była dość liczna przez to, że połączono dwa profile: biol.-chem. i nasz humanistyczny. Przez pierwsze 2 lata dość mocno zmienił się jej skład, ktoś odszedł, ktoś doszedł, więc to była ciągła integracja, ciągłe poznawanie się.  Ułatwieniem tego procesu miał być zorganizowany w pierwszej klasie wyjazd na wspólny obóz oraz warsztaty. Nie zawsze było pomiędzy nami kolorowo, ponad 30 osób w klasie, ponad 30 różnych gustów, przyzwyczajeń, nie raz i nie dwa coś nas poróżniło, ale zawsze wychodziliśmy jakoś na prostą. 

W drugiej oraz trzeciej klasie zostaliśmy rozdzieleni na grupy przez to, że zaczęliśmy skupiać się tylko na kilku konkretnych, rozszerzanych przedmiotach oraz przez trwającą nadal pandemię. Kiedy uczyliśmy się jeszcze stacjonarnie to całą klasą widywaliśmy się tylko na takich przedmiotach, jak WF, religia, matematyka czy polski oraz na zajęciach z wychowawcą. Od marca 2020, czyli od początków pandemii ten kontakt został utrudniony jeszcze bardziej.

W pierwszej oraz jeszcze na początku drugiej klasy udało nam się zaliczyć kilka wycieczek do muzeów, do teatrów, w Bieszczady, dodatkowo część z nas miała możliwość uczestniczyć w wyjazdach zagranicznych do Lwowa, do Gruzji czy na Maltę. Wielu z nas przez te 3 lata działało w Szkolnym Klubie Wolontariusza, samorządzie uczniowskim, chórze czy w Szkolnym Klubie Krajoznawczo-Turystycznym. Najambitniejsi mogli, jeśli tylko chcieli brać udział w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych. Co jakiś czas organizowane były spotkania z wybitnymi osobowościami takimi jak aktor Lech Dyblik czy Grzegorz Stępień - basista Oddziału Zamkniętego, którzy opowiadali m.in. o uzależnieniach.  Naprawdę nie było czasu na nudę. 

Nuda pojawiła się kiedy pozamykali nas w domach na zdalnym nauczaniu i nie było już mowy o żadnych wyjazdach, spotkaniach, co więcej musieliśmy zrezygnować ze studniówki, której planowanie trwało już od początków drugiej klasy. 


Przez te 3 lata poznałam naprawdę mnóstwo wspaniałych osób, zrobiłam wiele niesamowitych rzeczy, których może nie miałabym przyjemności zrobić samemu w przyszłości, otworzyłam się, niezwykle rozwinęłam, również tutaj w sieci. Śmiem twierdzić, że liceum, jak na razie to był najlepszy etap edukacji w moim życiu i jeśli miałabym drugi raz wybierać to ponownie postawiłabym na tę samą szkołę. 

Teraz czeka na mnie matura a co dalej - zobaczymy. Blog istnieje mniej więcej od początków drugiej klasy gimnazjum, więc Wy przeszliście już ze mną praktycznie przez 2 etapy edukacyjne w moim życiu i mogliście zaobserwować jaką metamorfozę przeszłam, jaką transformację przeszedł mój blog. Kto by pomyślał, że kiedyś dodawałabym tyle swoich zdjęć do wpisów czy otwarcie, głośno na Instagramie mówiła, że bloguję. To jest po prostu niesamowite! 
 PODPIS

Komentarze

 1. Ooo, super kochana jak spożytkowałaś ten czas, przede mną jeszcze 3 lata nauki w liceum, więc wszystko się może wydarzyć hah, powodzenia na maturach!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i trzymam kciuki, abyście Wy mogli przeżyć ten okres liceum w pełni :D

   Usuń
 2. Ja założyłam bloga ucząc się w szkole podstawowej; obecnie studiuję. Szczerze mówiąc jest to bardzo ciekawe, czytelnicy mogą śledzić nasze edukacyjne zmagania od wielu, wielu lat. Ahhh, jak ten czas szybko leci, zdumiewające.

  Powodzenia kochana na egzaminach maturalnych, będzie dobrze!
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i wow, to naprawdę spory okres czasu :D Czytelnicy mogą śledzić nie tylko nasze edukacyjne zmagania, ale również to jak dojrzewamy, niesamowite :)

   Usuń
 3. Trzymam kciuki za maturę i dalsze egzaminy :) Przykre to bardzo, że ominęła Was studniówka, paskudne czasy :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, ominęło nas naprawdę sporo, ale miejmy nadzieję, że już ten okres studiów minie bez większych perypetii :D

   Usuń
 4. Gratuluję Ci serdecznie ukończenia szkoły średniej i życzę powodzenia na maturze! ;)

  Swoją przygodę z blogowaniem zaczęłam w pierwszej klasie liceum. Byłam na profilu humanistycznym i podobnie jak Ty miałam rozszerzony wos, historię oraz zamiast angielskiego - polski.

  Studniówka była jedną z najlepszych imprez w moim życiu, natomiast przez pandemię ominęło mnie uroczyste zakończenie studiów.

  Udanej majówki! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, chyba na ładną pogodę nie mamy, co liczyć w Majówkę, bo pada i pada :D Super, nie kojarzę, czy u nas w ogóle była klasa z rozszerzonym polskim, chyba nie a szkoda :) Niestety ta pandemia pokrzyżowała plany wielu z nas, ale miejmy nadzieję, że będzie lepiej :(

   Usuń
 5. Oh very cute style darling
  xx

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratuluję ukończenia liceum! Ja akurat czasów liceum nie wspominam dobrze. Klasę miałam bardzo fajną, ale nauczyciele byli jak z horroru ;) Dopiero na studiach odżyłam. Powodzenia na maturze! Trzymam kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, ja nie mogę narzekać na kadrę nauczycielską, choć w 1 klasie było kilku takich, z którymi lekcje do najprzyjemniejszych nie należały, ale za to mieliśmy rewelacyjnego wychowawcę i zarazem sora od historii i WOSu, super panią od francuskiego, będzie mi brakowało lekcji z nią i w 3. klasie mieliśmy przyrodę z bardzo miłą sorką :D

   Usuń
 7. Również gratuluję Ci ukończenia liceum i fajnie, że czas nauki w tej szkole miło wspominasz :) Życzę Ci powodzenia w dalszej edukacji jeżeli się zdecydujesz oraz powodzenia na maturze i jak najlepszych wyników :D Muszę przyznać, że wybrałaś w liceum całkiem ciekawy kierunek.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, postawiłam na swoim i nie żałuję :) Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 8. Piękne zdjęcia. Gratulacje ukończenia liceum i powodzenia :)
  Pozdrawiam ❤
  http://artidotum.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja również bardzo miło wspominam liceum choć trochę czasu już upłynęło. Chodziłam do klasy dziennikarskiej z elementami fotografii. 30 bab i 3 chłopaków. Stare dobre czasy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas w pobliżu nie było takiej klasy a szkoda, bo gdyby była to na pewno bym się na takową zdecydowała :D

   Usuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Super, że postanowiłaś założyć bloga!❤

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie komentarze utwierdzają mnie w tym przekonaniu, że było warto <3 Dziękuję!

   Usuń
 12. Liceum to wspaniały czas! Ja wspominam go dużo lepiej niż studia. Też byłam w klasie humanistycznej, bardzo podobnym profilu do Twojego, tylko rozszerzenia z zamiast WOS-u, miałam historię.
  Powodzenia na maturze, trzymam kciuki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję <3 Miło mi czytać takie komentarze :D U mnie był WOS tylko w pakiecie z historią, no i dodatkowo angielskim, więc liznęłam trochę i historii i WOSu :D

   Usuń
 13. Gratulacje z okazji ukończenia liceum i życzę powodzenia na maturze! Ponadto dziękuję za odwiedziny na moim blogu. Również zaobserwowałam Twoją stronę (jako Julita) i będę tu zaglądać. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, miłego pobytu na moim blogu :D Ściskam mocno!

   Usuń
 14. Gratuluję ukończenia szkoły. Cieszę się, że nie żałujesz swojego wyboru. To bardzo ważne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, pomimo wszystko uważam, że te 3 lata nie było stracone :D

   Usuń
 15. Niestety ten caly covid skomplikowal normalne dotad zycie. Powodzenia na maturze :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, no niestety, ale miejmy nadzieję, że będzie lepiej :D

   Usuń
 16. Witam serdecznie ♡
  Cudowny czas, naprawdę! Jak ja sobie przypomnę te lata :)
  Gratuluję ukończenia szkoły, to ważny krok w życiu każdej dojrzałej osoby. Życzę powodzenia na maturze, trzymam kciuki! Ja ukończyłam technikum, ale nie pracuję w zawodzie :D
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry, dziękuję serdecznie za odwiedziny i za życzenia, pozdrawiam :D Życie bywa przewrotne, ja myślałam o technikum fotograficznym albo geodezyjnym a chciałabym pójść teraz w zupełnie inną stronę :)

   Usuń
 17. Gratulacje i powodzenia na maturach. Chyba większość ludzi, kończąc gimnazjum, czy liceum ma problem z wyborem kolejnego etapu edukacji lub w ogóle zdecydowaniem co dalej. W każdym razie ja też miałam. Podoba mi się profil, który wybrałaś. Jeszcze raz życzę Ci powodzenia. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie :D Ja w gimnazjum rozważałam również opcję technikum fotograficznego czy geodezyjnego a teraz nie wiem czy chciałabym iść w te kierunki, teraz raczej prawo, prawo w biznesie itp. :)

   Usuń
 18. Liceum często jest najgorszym czasem w życiu człowieka. Buzujące hormony, dziwni rówieśnicy, wypaleni nauczyciele. Życzę Tobie fajnych studiów!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście u nas mało było wypalonych nauczycieli a i rówieśnicy wcale tacy dziwnie nie byli :D Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 19. Fajnie, że tyle już blogujesz ❤

  OdpowiedzUsuń
 20. Trafił Ci się naprawdę szalony czas podczas licealnego wieku, ale mam nadzieję, że to będzie tylko początek tego co najlepsze w Twoim życiu! Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 21. Krótko mówiąc: zgrana klasa i dobre liceum.
  Powodzenia na maturze.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Trzymam kciuki bo to taki trochę stresujący czas egzaminów i do tego najlepiej dziennie, po trochu warto powtarzać materiał. Ale po maturze już będzie laba i odpoczynek😊 I oby już nam ciepłe słoneczko zaświeciło bo ta wiosna dała wszystkim w kość 😊🌞☀️

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :D Oj tak, gdyby słonko zaświeciło byłoby zupełnie innej, od razu łatwiej byłoby zmotywować się do działania :) Ściskam mocno!

   Usuń
 23. Ja bloga założyłam w 6 klasie podstawówki, a jestem na drugim roku studiów. Życzę Ci powodzenia na maturze i wyboru trafnej dalszej drogi, niezależnie czy to będzie edukacja czy coś innego.
  Zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wow, to dopiero kawał czasu :D Dziękuję i ściskam :)

   Usuń
 24. Gratuluję! Zazdroszczę doświadczeń w pierwszych latach - moja szkoła była bardzo pasywna w kwestii eventów. Sama pewnie i tak bym na nich nie bywała, ale przynajmniej koledzy mieliby miłe wspomnienia. Powodzenia w dalszym życiu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas z takimi evantami było ciężko w gimnazjum, to chociaż w liceum nieco nadrobiliśmy :D Dziękuję serdecznie!

   Usuń
 25. Wspaniale, że prowadzisz bloga w młodym wieku. To zapewne dobry krok i w dalszym rozwoju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno blogowanie wiele mi dało, sporo się nauczyłam i to przydaje się również w takim prywatnym życiu :D

   Usuń
 26. Super, że skończyłaś liceum :) Mam nadzieję, że matura dobrze Ci poszła :)

  Życzę powodzenia w dalszych etapach w życiu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Jestem zadowolona, raczej zdałam a to najważniejsze :D

   Usuń
 27. ojaaa, pamiętam moje zakończenie liceum! jakkolwiek to było przykre, ale i na maksa ekscytujące ;D!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My niestety nie mieliśmy klasycznego zakończenia roku ani w tym roku ani w ubiegłym, na maturach również się mijaliśmy a szkoda :(

   Usuń

Prześlij komentarz

Hej,
Witam Cię na moim blogu, blogu na którym sporo się dzieje. Dziękuję za Twoją obecność i za każdy pozostawiony tutaj przez Ciebie ślad. Dziękuję za każdy komentarz, za Twoją obserwację. ❤ Życzę Ci miłego pobytu! Amelia